Aby vlasy na sluníčku netrpěly


Sluneční paprsky se objevují čím dál častěji, a protože se blíží letní období, měli bychom si na jejich společnost začít zvykat. Bohužel vlasy si musejí zvykat také, protože slunce je může výrazně poškodit, ale pokud si přečtete náš dnešní článek, dozvíte se, jak podobným nepříjemnostem předcházet.

warm-thoughts-1309811

Zdroj: freeimages.com

Když vyrážíte na slunce

Pokud víte, že budete celý den venku na slunci, pak na ně naneste ochranný sprej na vlasy, který je před působením slunečních paprsků ochrání. Působí téměř stejně jako krémy na opalování, takže i postup je stejný. Nastříkáte sprej na vlasy, důkladně promnete a v průběhu dne proces dle potřeby opakujete. Kromě UV záření sprej ochrání vaše vlasy i před vysoušením, což je jeden z mnoha projevů poškozených vlasů s nedostatkem správně výživy. Snažte se naopak vlasy ušetřit různých gelů a tužidel, která mohou v kombinaci se sluncem působit všelijak.

Péče během celého léta

V průběhu slunečních dní bude potřebovat do vlasů vetřít speciální olej, který zabrání vysoušení vlasů. Doporučená aplikace je dvakrát až třikrát týdně, aby byly vaše vlasy opravdu chráněny. Kombinovat je můžete s vlasovou maskou, která pro změnu vlasům dodá potřebné látky pro jejich správný růst. I když se vám vlasy během léta pochopitelně více potí, nepřehánějte to s jejich mytím a neumývejte je o nic víc častěji než je tomu v průběhu celého roku. Ačkoliv jsou vaše úmysly jistě dobré, časté umývání vlasů paradoxně způsobuje jejich mastnotu, což rozhodně nechcete.