Barevné účesy


Větší část populace si po celý svůj život vystačí s běžně dostupnými barvami na vlasy. Jsou ovšem mezi námi i tací, kteří mají touhu být výstřední a vybočovat z davu, proto vybírají barvu ve zcela odlišných částech vzorníku barev na vlasy než my.

Kadeřníci doporučují pro běžné účesy spíše přirozené barvy, zejména pak teplé odstíny. Nepřirozeně zesvětlené vlasy a také nápadné melíry jsou již mimo módu. To ale neznamená, že by si kadeřník rád nepohrál s výraznějšími barevnými kombinacemi a nemohl tak projevit svoji kreativitu. Takže pokud Vás již barva vlasů, kterou máte, nudí a chcete více vyniknout, aby si Vás okolí všimlo, běžte do změny a vyzkoušejte něco nového a neobvyklého. Můžete se pustit do více či méně extravagantních účesů. Zvolený účes musí však doplňovat Váš styl a druh oblékání. Extravagantní barevné účesy mohou být ve více barevných tónech jedné barvy nebo pojaté ve více odlišných barvách. Také můžete mít standardní střih nebo vlasy sestříhat například výrazněji k jedné straně. Na výběr je možnost různých délek vlasů, které na sebe budou navazovat v různých částech hlavy a podél obličeje. Docílíte tak nevšedního vzhledu, který nebude mít dvojníka.

dlouhotrvající barvy na vlasy

Dlouhotrvající barvy na vlasy ( 289,- )

Výrazná jednolitá barva nepůsobí na vlasech přirozeně, lepší variantou je zvolit kombinaci více barev. Pravá barva Vašich vlasů je mnohem rozmanitější v odstínech a odlescích než barva „umělá“. Dobře zvolené barevné melíry i výraznějších barev dokážou opticky zvětšit objem a rozbít nepřirozenost nové barvy. V případě, že se rozhodnete jít do neobvyklých barev či výrazných kontrastů, barevné melíry způsobí extravagantní, v některých případech až umělecké dílo. Vždy při výběru účesu myslete na to, abyste si vybrala takové barvy, které spolu budou ladit. Na výběr jsou osvědčené barvy pro vlasy, ale také ty méně obvyklé. Samozřejmě nejpřirozenější jsou odstíny kaštanové, tmavě hnědé nebo odstíny blond, které se dají použít také jako základ celého účesu a jen tyto standardní barvy dokombinovat s bláznivými odstíny jakými jsou modrá, fialová, růžová, jasně žlutá nebo zelená. U tmavého podkladu pouze platí, že se jednotlivé barvy aplikují plnoplošně a ve větším množství než u světlých vlasů, na kterých „chytnou“ lehčeji.

barevné účesy - zrzavé vlasy

autor: FreeDigitalPhotos

Ať se již rozhodnete pro méně či více extravagantní barevné kombinace na svých vlasech, myslete vždy na to, že při nesprávné domácí aplikaci si můžete poškodit kvalitu vlasů, ale také na dlouhou dobu získat vzhled, o který jste vůbec nestála. Extrémní barvení vlasů ponechejte vždy na profesionálních kadeřnících, kteří vědí, co dělají a jak mají barvy namíchat.