Co je potřeba k vytvoření účesu?


Na tuhle otázku můžeme nahlížet ze dvou perspektiv. První je pohled kadeřníka a druhý pohled je ženy, která si účes tvoří sama doma.

Základem pro krásný účes je správný střih. Střih by měl lichotit Vašemu obličeji a podtrhovat Vaši přirozenou krásu. V neposlední řadě by měl sedět k Vaší barvě a typu vlasů. Ohledně výběru barvy je vhodné se poradit s profesionálním kadeřníkem, abyste si vlasy zbytečně neponičila a také nepoužívala barvy příliš.

dlouhotrvající barvy na vlasy

Dlouhotrvající barvy na vlasy ( 289,- )

Samotný kadeřník potřebuje k vytvoření střihu spoustu pomůcek a náčiní. Nejhlavnější jsou nůžky, správně ostré a padnoucí do ruky. Ale pěkně od začátku. Pokud chcete plnohodnotný účes, začíná vše barvením. K tomuto úkonu se využívá široké palety barevných možností na vlasy, které se mohou se sebou míchat, aby vytvořil přesně ten barevný odstín, který chcete. Po nabarvení a umytí vlasů přichází na řadu samotné stříhání. K němu kadeřníci používají několik druhů nůžek podle typu vlasů a také podle zvoleného střihu, kterého chcetějí docílit. Vlasy se ještě upraví pomocí břitvy, která účes provzdušní a odlehčí. Po sestříhání a provzdušnění se vlasy vyfoukají a může se přejít k samotné tvorbě účesu například na ples či svatbu. K vytvoření pevného účesu, který vydrží několik hodin vč. taneční zátěže, je potřeba zručnost, dále sponky, gumičky, pinetky a v neposlední řadě tužidlo a lak na vlasy. Tyto podporující přípravky jsou důležité pro stálost a pevnost účesu.

extra silný profesionální lak na vlasy

Extra silný profesionální lak na vlasy ( 128,- )

Vytvoření účesu doma není tak jednoduché. Potřebujete zručnost, představivost a také dostatek času. K vytvoření účesu musíte mít jasnou představu, jak by měl asi vypadat a také dostatek prostředků – hřebenů, gumiček a sponek – na jeho vyčesání a fixaci.  Určitě je dobré mít k ruce například kamarádku, která Vám vlasy přidrží a pomůže zafixovat. V prodejnách s bižuterií a také v drogeriích se prodává spousta doplňků, kterými jdou účesy obohatit, ozvláštnit a udělat originální.