Co vědět o melírech?


Čas od času se naskytne období, kdy každá žena přemýšlí o změně, která se bude týkat vlasu. Pokud nechcete měnit celkovou barvu svých vlasu, přichází na scénu melír. I o něm je potřeba vědět základní informace. Teprve poté se do něho můžete pustit. Jestliže si budete dávat melír poprvé, o to více byste se měla dozvědět. Nemusíte se však ničeho bát, každá šikovná kadeřnice vám s melírem velmi ráda poradí. Vy si poté jen budete užívat nové změny, které si všimne každý kolemjdoucí člověk.


Co vědět o melírech?


Melír je proces, který zasahuje do vlasu. S tím je potřeba počítat od samotného začátku. Je to svým způsobem podobné, jako byste si nechala obarvit celou hlavu. Melír se však týká jen části hlavy. Právě od toho se tomuto procesu říká melirování. V první řadě je tedy nutné počítat s tím, že melír vám může mírně ničit vlasy. Jestliže si ho dáváte poprvé a u toho i zůstanete, nic se neděje. Ženy, jež často mění barvu svých vlasu nebo si dopřávají několikrát do roku melír, to už mají však daleko horší.

Co vědět o melírech


V takovém případě se vlasy mohou velice rychle ničit. Nezáleží na tom, zda si necháte udělat melír za pár stovek nebo tisíc. Ať už půjdete k jakékoliv kadeřnici, vaše vlasy trpí. Ano, můžete jejich trpění zmírnit pomocí různých speciálních přípravků, ale nepočítejte s tím, že vše vyřešíte. Co tedy vědět o melírech? Jinými slovy je to o výběru kvalitní kadeřnice. Vaše vlasy budou sice trpět i tak, ale rozhodně daleko méně, než v momentě, kdy si vyberete nekvalitní kadeřnici.


S melírem přichází změna stylu


Dále musíte počítat s tím, že s melírem přijde změna vašeho stylu, včetně líčení. Musíte myslet na to, že pár pramínků budete mít ve světlejším odstínu. Pokud jste byla zvyklá na určitý druh líčení, je potřeba zjistit, zda vám bude sedět. Většina žen, co sáhla po melíru musela předělat nejenom styl líčení, ale i oblečení.