Dámské účesy


Asi každá žena chce být krásná a nejjednodušším způsobem jak změnit svou image je změna účesuÚčes může přirozenou krásu ženy podtrhnout nebo také změnit vzhled zcela odlišným způsobem. Někomu sluší dlouhé vlasy a některé ženy naopak vypadají šmrncovně v krátkém sestřihu.

Správně zvolený sestřih podtrhne krásný obličej a udělá z ženy přitažlivou bytost. Při volbě účesu platí několik pravidel a také se volba odvíjí od tvaru Vašeho obličeje. Při výběru účesu je důležité zvážit tvar a rysy obličeje, kvalitu vlasů, typ postavy a také náročnost zvoleného přípravy. Některé účesy vyžadují denní péči, proto nejsou vhodné pro ženy, které ráno mají málo času a potřebují opustit byt během pár minut.

vyživující mléko na vlasy

Vyživující mléko na vlasy LOREAL (266,-)

  • Tvar a rysy obličeje

Obličeje se dělí na čtyři základní kategorie: oválný, kulatý, hranatý a trojúhelníkový obličej.

Oválný obličej je pro volbu účesu nejideálnější. S trochou nadsázky lze říci, že dámy s tímto typem obličeje mohou nosit skoro jakýkoliv typ účesu ve všech délkách vlasů. Obecně nejsou při výběru pro oválný obličej dána žádná omezující pravidla. Ženy s tímto obličejem jsou asi ty nejšťastnější a mohou experimentovat podle své libosti.

U kulatého obličeje již jistá omezení jsou a to hlavní je, že se musí opticky zvoleným účesem zúžit. Rady zní, vyhnout se širokým účesům a také bohatým kudrnatým vlasům, které by Váš obličej ještě rozšířily. Vhodné je volit postupně sestřihané vlasy, rovné vlasy nebo také střihy nakrátko.

dámské účesy - kulatý obličej

autor: FreeDigitalPhotos

U typu hranatého obličeje odborníci radí, abyste ho účesem doladily spíše do oválného tvaru. Nejvhodnější je boční linie sestříhat do obličeje přes lícní kosti, vhodné jsou asymetrické účesy, které naruší hranaté linie. Nevhodné je cokoliv, co má řád, tedy zarovnané polodlouhé účesy, rovně střižené ofiny a pěšinky na střed.

Také u trojúhelníkového tvaru obličeje odborníci doporučují snahu o docílení oválu. K tomu je nejvhodnější delší ofina pro zúžení čela a také bohatý účes v oblasti lícních kostí. Tvar obličeje se může věkem změnit a určitě každé inteligentní ženě je jasné, že není vhodné nosit stejný účes ve 40 letech, jako nosila ve dvaceti.

Druhým a neméně důležitým faktorem při výrobě účesů je kvalita vlasů. Ne každý účes se dá použít na každou kvalitu vlasů. Nejjednodušší příklad je, pokud jste černovláska a chtěla byste být blond a naopak. Tato změna Vás bude stát mnoho úsilí a také mnoho peněz. Zde je vhodná konzultace s kadeřníkem, ke kterému chodíte a který zná Vaše vlasy. Optimální je využít co nejvíce přirozených vlastností vlastních vlasů a tyto vlastnosti pouze podtrhnout. Svůj účes volte s ohledem na všechny faktory – typ obličeje, typ postavy, kvalita vlasů a také náročnost každodenní úpravy. Volte takové účesy, které podtrhnou Vaši přirozenou krásu a který bude vyhovující Vašim časovým možnostem.


Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!