Dopady na nesprávné zacházení s vlasy


Každá žena touží být krásná. Dnešní doba pro to nabízí různé možnosti. Týkající se módy, kosmetiky, různá cvičení, péče o vlasy, nebo také plastické úpravy některých částí těla. My ženy, jsme vcelku nespokojené bytosti. Jsme sami se sebou nespokojené, a proto vyhledáváme různé způsoby, jak svůj zevnějšek vylepšovat a zdokonalovat.

Týká se to i našich vlasů, které v jednom kuse češeme, barvíme, natáčíme, rovnáme a tomu podobné. Ženy s vlnitými vlasy touží po rovných, a naopak. Moc si nedokážeme vážit toho, co nám bylo naděleno a většinou chceme pravý opak toho, co máme. Samozřejmě podpora vlastní krásy by byla na místě a ušetřili bychom si trápení, která po čase přicházejí, když se něco děje špatně.

Za každou změnou bohužel i stojí negativní dopad. Na jednu stranu se cítíme spokojeně, protože se pyšníme něčím novým, ale na druhou stranu i vlasy jsou živé a touží po zdraví. Tudíž bychom měli dbát především na ochranu, jinak se může z krásného skvostu vyklubat odstrašující případ. Leckdy zacházíme do extrému, může tím být cokoliv, co se přežene. Například narovnávání vlasů pomocí žehliček. I kdyždoba postupuje, vlasy se žehlí horkým vzduchem, který na ně přikládáte, a jdou s ním do přímého kontaktu.

Dopady na nesprávné zacházení s vlasyNa trhu existuje mnoho šetrných žehliček keramických, turmalínových, teflonových, s ionizačními funkcemi, zvyšující lesk s nastavitelnými teplotami. Základ však mají stejný a to rovnání horkým vzduchem. Vlasy totiž snesou určitou teplotu a ta když je překročena, pravidelným používáním, dochází k oslabení, vysušení a třepení konečků. Je doporučováno rovnat maximálně dvakrát týdně, ale s ochrannými přípravkami i ty vám ale vlasy nezachrání. Toho všeho se můžeme vyvarovat, pokud budeme dodržovat zásady a nebudeme to přehánět. Stejně tak jsou na tom fény i vlasové barvy, které jsou nabízeny ve všech drogeriích a ne jen tam. Leckdy možná ušetříme, ale ve finále ke kadeřníkovi zajdeme, aby nám spravil to, co jsme zkazili.

 

 

 

 

 

Foto: freeimages.com