Jak na maximální objem vlasů


Závidíte kamarádkám, které se mohou pyšnit bohatou hustou hřívou? Už nemusíte! Získat objem pro své vlasy nebylo nikdy snazší než je to právě teď. Stačí používat ty správné vlasové přípravky a osvojit si několik základních pravidel pro získání objemu vlasů. Vyzkoušejte účesovou změnu pomocí našeho návodu a nechte se příjemně překvapit výsledkem.

hair-curly

Zdroj: blogs.babycenter.com

Používejte správné vlasové prostředky

Pokud máte jemné vlasy, které vypadají příliš uhlazeně a nevzhledně, musíte začít používat šampony a kondicionéry, které jsou pro jemné vlasy určeny. Obsahují speciální látky, pomocí kterých vaše vlasy zesílí a naberou na objemu. Tyto šampony působí totiž od samotných kořínků, takže výrazně ovlivňují kvalitu a sílu každého vlasu. Vyhněte se ale naopak různým vlasovým maskám a olejům, které naopak vaše vlasy učiní ještě více zplihlými. Nezkoušejte raději ani žádné domácí vlasové kúry, jako jsou například pomocí alobalu, kokosového oleje, vajec a podobně. Jemné vlasy potřebují šetrnou péči, tak jim ji skutečně dopřejte a nepoužívejte ani šampony se silikony. Nebojte se sáhnout po přírodní kosmetice, která je k vlasům velmi šetrná.

Upravte svůj stávající účes

V některých případech se zplihlých vlasů bez objemu zbavíte úplně jednoduše tím, změníte účes. Jemné vlny, nebo kratší ofina jsou skvělou cestou k úspěchu. Když své vlasy sušíte, foukejte je fénem přes kulatý kartáč, čímž jim opět dopřejete větší objem. S jemnými vlasy můžete dokázat zázraky i pomocí tradičních natáček. Natočte na ně mokré vlasy a nechte nějakou dobu schnout. Poté natáčky odstraňte a nechte vlasy volně doschnout. Už je ale nepročesávejte hřeben ani kartáčem, ale jen lehce rukou. Aby vám vlnitý účes vydržel co nejdéle upevněte jej lakem na vlasy a máte hotovo.