Jak na zastřižení ofiny


Ne každý z nás má možnost pravidelně navštěvovat kadeřníka. Většinou k němu chodíme, pokud je třeba zkrátit celý účes, přebarvit či se pustit do jiné razantní změny účesu, kterou bychom v domácích podmínkách rozhodně nezvládli. Pokud ale potřebujete například jen zastřihnout ofinu, můžete se do díla pustit sami, aniž byste museli vyhledat pomoc kadeřnice.

file0001594798942

Zdroj: everystockphoto.com

Než se pustíte do stříhání

Nejprve si ujasněte, jak moc chcete ofinu upravit. Chcete ji jen lehce zastřihnout nebo změnit sklon střihu, aby vznikla šikmá ofina? Nebo ji sestřihnout stupňovitě? To jsou otázky, na které byste měli najít odpovědi dřív, než se pustíte do díla. Také si dopředu připravte ostré kadeřnické nůžky a hřeben na rozčesání. Pokud máte dlouhé vlasy, které by se vám během stříhání pletly do ofiny, budete potřebovat i skřipec a sponky na jejich upevnění nebo elastickou textilní čelenku podél hlavy. Jestliže už máte vše potřebné po ruce, můžete se pustit do samotného stříhání, které je otázkou chvilky a při troše šikovnosti jej zvládne skutečně každý.

Jak na střih ofiny

Nejprve bude třeba oddělit ofinu, tedy část, kterou hodláte dnes upravovat sestřižením. Zbylé vlasy upevněte skřipcem na temeni hlavy a jakékoliv trčící vlasy kolem uchyťte pomocí sponek. Ofina musí být perfektně oddělená. Když máte hotovo, důkladně ofinu rozčešte hřebenem. Hřebenem vlasy natáhněte, aby byly v místě střihu napnuté. Pomáhejte si prsty, které vám vlasy napnou a podrží a vy tak budete moci začít stříhat. Pozor si dejte na sklon nůžek během stříhání – neměly by být rovně, ale šikmo. Ofinu podle potřeby zastřihněte do podoby, jakou jste si přáli. Myslete ale také na to, že pokud ofinu často natáčíte pomocí kulatého kartáče a fénu, bude třeba zastřihnout o trochu méně, protože natočením se ofina opticky zkrátí.