Jak pečovat o vlasy na cestách


Pokud často cestujete, patrně už jste si všimli, že vaše vlasy trpí neustálými změnami klimatu a celkového prostředí. Dnes se proto budeme věnovat tomu, jak o vlasy pečovat na cestách, co vše by nemělo chybět ve vaší kosmetické tašce s vlasovou péčí a prozradíme si několik šikovných nápadů, které zpříjemním cestování vám i vašim vlasům.

Zdroj: azzurohairdesign.com

Co si zabalit s sebou

Na cestách nebudete potřebovat jen spoustu oblečení a kosmetiky, ale také přípravků pro péči o vlasy. Samozřejmě vždy také záleží na tom, v jakém stavu vaše vlasy jsou . zda jsou suché a lámou se nebo naopak bojujete třeba s jejich mastnotou. Podle toho, jakou péči vaše vlasy potřebují, také musíte vše zabalit na cesty s sebou. Kromě šampónu nezapomeňte ani na kondicionér a kvalitní hřeben. Na cestách jistě využijete ale také praktickou koupací čepici, která zabrání tomu, abyste si vlasy zamokřili při každém sprchování. Na letištích a během cestování vůbec také dochází ke změnám počasí, takže buďte připraveni jak na silný vítr (pořiďte si kvalitní tužidlo na vlasy a ochranný lak), tak na déšť. Jestliže navíc vyrážíte do slunečných oblastí, nezapomeňte na ochranný sprej na vlasy, který je účinně ochrání před slunečním zářením.

Několik rad na závěr

Aby vaše vlasy přežily cestu letadlem bez úhony, stáhněte je raději do copu. Vlasy se nebudou zbytečně třepit a zachytávat o textil. Ofinu zkroťte snadno pomocí látkové čelenky. Až dorazíte na hotel, dopřejte svým vlasům volnost a rozpusťte je, důkladně rozčešte a aplikujte olej na vlasy, který jim napomůže s regenerací. Ani na cestách rozhodně nezapomínejte na pravidelné umývání vlasů a snažte se držet toho, jak často je umýváte doma. Nadměrné umývání vlasů totiž vede naopak k jejich ještě většíma maštění, což rozhodně nechcete.