Kadeřník: Jak si vybrat toho pravého?


Závidíte svým kolegům či známým, že mají svého kadeřníka, na kterého nedají dopustit? Máte proč závidět, protože nalézt dobrého kadeřníka, jenž nám bude po všech stránkách vyhovovat, skutečně není jednoduché. Jak si vybírat a na co si dát pozor?

Nalaďte se na stejnou vlnu

Měli byste si s kadeřníkem sednout i osobně.Jedině tak bude fungovat vaše vzájemná spolupráce. Sám kadeřník by měl pochopit a už dopředu odhadnout, co se k vám hodí, co vám bude vyhovovat a v čem se budete opravdu cítit příjemně. Stačí se podívat na jeho hlavu, uvědomit si v jakém stavu jsou jeho vlasy, jak si je upravuje. Pokud uvidíte kadeřnici experimentátorku, u které je na první pohled jasné, že zkouší všechny vlasové trendy, jež zrovna ve světě letí, zatímco vy jste konzervativní a neradi měníte své zvyky, je to signálem, že se vzájemně nejspíš nenaladíte na stejnou vlnu.

 

Hledejte čistotu, pořádek a klid

Protože v salonu budete při stříhání trávit poměrně dost času a navíc pravděpodobně pravidelně, je důležité, abyste se zde cítili dobře a uvolněně. Měli byste si zde odpočinout od všedních starostí, už samotné prostředí by ve vás mělo navazovat atmosféru klidu. Právě pracovní prostředí hodně vypovídá o člověku a kvalitě jeho práce. Důležitá je čistota, uspořádanost, všechno by mělo mít své místo.

 

Skutečný odborník respektuje přání a umí poradit

Samozřejmě, že by kadeřník měl být informován o soudobých trendech, ale neměl by je jenom bez přemýšlení uplatňovat bez ohledu na okolnosti. Měl by být poradcem, ke kterému zákazník přijde s nějakým nápadem či představou a on mu vysvětlí, zda a jak se dá realizovat a případně poopraví jeho představy. Měl by respektovat vyslovená přání, ale zároveň umět diplomaticky upozornit i rozmluvit zákazníkovi druh účesu, který se k jeho typu i vlasům nehodí. Pokud si přinesete vytištěný obrázek s účesem a on vám ho jenom slepě vytvoří na hlavě a nic k tomu neřekne, je něco špatně. Dobrý kadeřník se nebojí s vámi komunikovat, hledat a navrhovat pro vás ten nejlepší účes, který si budete umět upravit i sami doma.