Krásné, zdravé a silné vlasy


Za nekvalitní poškozené vlasy si můžeme tak trochu sami. Doba nám nabízí nepřeberné množství možnosti jak „vylepšovat“ naší přednost. A my je rády využíváme. Ovšem někdy nás nemine návštěva u kadeřníka. Hřívu si leckdy přetížíme domácí péčí natolik, že jedinou pomocnou ruku vám podá právě kadeřník.

stock-photo-43592060-girl-with-hairstyle-and-makeupZde je pár tipů, jak si udržet vlasy v normě

Roztřepené konečky můžou vznikat už jen tím, že si je myjeme horkou vodou a nekvalitním šamponem. Dále si je přivoláváme používáním chemikálií. Barvy, i chlórovaná voda jsou příčinou. I technika česání především tupírování se řadí do nejničivějších způsobů úpravy vlasu. Ničíme si tím strukturu vlasu. Na roztřepené konečky platí kadeřnické nůžky. Pravidelné stříhání vám i dopomůže k lepšímu růstu vlasů. Různé balzámy atd. vám konečky nezachrání, jen sníží riziko třepení.

Suché vlasy nejsou zdravé vlasy. Potřebují vlhkost. Tu jim dodávejte pravidelným používáním různých hydratačních masek. Nevěřili byste, jaké zázraky dělá obyčejný banán s mandlovým olejem. Masky se dají vytvořit i doma. Kvalitní vlasové produkty také dokážou spravit nerovnost suchého vlasu. Existuje i možnost různých medikamentů pro zlepšení struktury vlasu.

Lupy. Problém vysokého procenta populace. Odumřelá kůže, která se vám z vlasů jen sype. Nevypadá dobře a je třeba hledat příčinu vzniku. Lupy mohou být poruchou vnitřního organismu, který se tímto způsobem projevuje. Psychika, oslabená imunita i nedostatek vitamínu. Špatné mycí přípravky. V prvním případě zkuste agresivní přípravek vyměnit za jemnější. Pokud se nedostaví změna, nebojte se navštívit lékaře.

Foto: freeimages.com