Mytí vlasů bez šamponu


Možná jste v poslední době zaznamenali trend v podobě mytí vlasů bez použití šamponu. Ačkoliv vám tento nápad na první pohled může připadat šílený, věřte, že má něco do sebe. Za vyzkoušení rozhodně nic nedáte a minimálně si odnesete jednu zajímavou skutečnost. Lze důkladně umýt vlasy bez použití šamponu?

hair-treatment-1427994

Zdroj: freeimages.com

Metoda no poo

Říká se, že když si budete často mýt vlasy, budou mít naopak tendenci se více mastit. Každé vlasy však reagují jinak a svou roli zde také pochopitelně hraje chemické složení konkrétního produktu, kterým si vlasy myjete. Pokud si neumíte představit život bez šamponu, kupujte alespoň výrobky bez silikonů. Dnes bude ale naším tématem takzvaná metoda “no poo“, tedy péče o vlasy bez šamponu. Celý princip spočívá v tom, že své vlasy jednoduše omyjete vodou a opláchnete, ale neaplikujete na ně žádné prostředky. Někteří ale vlasům dopřávají například roztok z jedné sody a octa. Je na vás, pro jakou metodu se rozhodnete právě vy.

Nevýhody této metody

Metoda mytí vlasů bez šamponu má své příznivce, ale i odpůrce. Je sice pravdou, že se jedná o co nejšetrnější péči o vlasy, avšak stačí obyčejná voda k tomu, aby naše vlasy byly dostatečně vyživené? I to je otázka, na kterou nelze odpovědět jednoznačně. Ačkoliv metoda no poo může některým pomoci v boji s roztřepenými konečky nebo suchými či naopak mastnými vlasy, jiným nebude vyhovovat, protože jejich vlasy budou reagovat pravým opakem – péče pouze vodou pro ně nebude dostatečná. Jisté však je, že vyzkoušení této metody je běh na dlouhou trať a je třeba ji aplikovat dlouhodobě, jinak se nemusí výsledky dostatečně projevit. Zaujala vás tato metoda a nový trend v oblasti péče o vlasy? Pak neváhejte y vyzkoušejte ji také.