Na co si dát pozor, pokud si barvíte vlasy doma


Pokud jste i vy podlehla trendu moderní doby a barvíte si vlasy na různé odstíny, jistě nechodíte s každým barvením ke kadeřnici. Pokud máte několik měsíců stejný barevný odstín, postačí jen dobarvovat dorůstající vlasy, což hravě zvládnete v klidu svého domova. Barvení vlasů doma vám pomůže nejen ušetřit náklady, které byste jindy museli vynaložit na kadeřnici, ale přináší také některá rizika. Jaká to jsou a jak se jich vyvarovat?

teal-streaks-hair-14319437-l

Zdroj: everystockphoto.com

1. Výběr barvy

Patrně každá žena dobře zná svůj odstín barvy vlasů. Ačkoliv totiž na obalu barvy vždy naleznete náhled na barevný odstín, ne vždy musí odpovídat tomu, jak daná barva chytne právě na váš současný odstín. Důkladně proto vybírejte takové barvy, které jednak odpovídají vašemu požadovanému odstínu, ale také neobsahují žádné látky, které by u vás mohly vyvolat nepříjemnou alergickou reakci. Na většině balení barev na vlasy naleznete doporučení o vyzkoušení reakce barvy na svém zápěstí. Neváhejte proto a raději barvu takto otestujte, ať se vyhnete pozdějším nepříjemnostem.

2. Aplikace barvy

Co se týče samotného nanášení barvy, dodržujte pokyny, které uvádí výrobce. Obzvlášť důležité je dodržet dobu působení barvy a směr nanášení. Začínejte vždy vzadu na temeni hlavy a postupujte dopředu a níž. Konečky vlasů by měly přijít na řadu vždy poslední. Při aplikaci nezapomeňte mít na rukou ochranné rukavice, které většinou bývají součástí balení. Barva se nejčastěji nanáší speciálním vlasovým kartáčkem, který zaručí, že barva pronikne skutečně všude, kam proniknout má a vaše vlasy tak budou obarvené kompletně.

3. Péče o vlasy po barvení

Asi víte, že barvení dává vaším vlasům docela zabrat, a proto bude třeba zvýšit péči o ně. Nebude vám stačit jen umytí šamponem, ale bude třeba zapojit i masky na vlasy a kondicionéry. Nikdy nepoužívejte během jednoho umývání oboje najednou, ale raději tyto produkty střídejte.