Nejlepší účesy pro děti


Pokud si myslíte, že je výběr účesu pro dítě snadný, pak jste na omylu. většina dětí totiž dříve či později začne vyjadřovat své názory a vybrat tak účes, který by se mu líbit, je čím dál složitější. Dnes se proto podíváme, jaké jsou aktuální účesové trendy co se týče malých dětí. Načerpejte inspiraci a dopřejte svému potomkovi atraktivní účes na letní sezonu.

little-boy-1474181

Zdroj: freeimages.com

Účesy pro dívky

Většina dívek má delší vlasy, což nabízí pestrou škálu možných účesů a sestřihů. Bohužel jsou ale dětské vlásky ještě mnohdy velmi jemné, a proto některé účesy nepřipadají vůbec v úvahu. Stejně tak se nedoporučuje barvení vlasů tak malým dětem, i když to některé z nich vyžadují. Pozor také na dětské rozmary, kdy chce dítě jeden den vlasy rapidně zkrátit a druhý den svého rozhodnutí lituje. Ať se tedy vaše dítě rozhodne pro jakýkoliv účes, vždy si o něm s ním povídejte delší dobu. vysvětlete mu, že se jedná o dlouhodobou změnu a chvilku pak potrvá, dokud vlasy znovu dorostou. je lepší věnovat více času výběru toho pravého účesu a délky vlasů, než pak změn litovat společně s dítětem. Dívky raději pochopitelně vlasy delší, na kterých mohou nosit různé vlasové ozdoby – od sponek, čelenek až po barevné gumičky.

Účesy pro chlapce

Chlapci v tomto ohledu nejsou tolik nároční jako dívky, ale pochopitelně i zde se najdou výjimky. Většinou je dobré volit kratší sestřih, který je obzvlášť v létě skvělou volbou a chlapci jej velmi ocení. Moderní doba se ale také hlásí o slovo i u malých dětí, takže nejsou ničím neobvyklým ani z části vyholené hlavy po stranách či případně s vyholeným vzorem. Zde už záleží na vkusu vašeho dítěte a na tom, jak dalece mu dovolíte o svém účesu rozhodovat. Vždy je třeba vzít v potaz to, že dětské rozmary se musí ne vždy zohledňovat.