Pár triků pro vytvoření účesu


Pokud ráda experimentujete a zkoušíte nové věci, patrně dáváte i svým vlasům dostatek prostoru pro to, aby mohly ukázat, jaké účesy jim nejvíce sluší. Vyzkoušejte všechny, které vás napadnou a o kterých si myslíte, že by pro vás mohly být těmi pravými. Nemusíte s nimi ale vždy chodit do kadeřnictví a investovat nemalé peníze do vytvoření zajímavého účesu. Většinu z nich zvládnete hravě i v pohodlí svého domova.

true-beauty-1439222

Zdroj: freeimages.com

Všestranné použití vlasové žehličky

Žehličku na vlasy většina využívá k tomu, aby zkrotila své vlasy a důkladně je zarovnala. Věděli jste ale, že žehlička může vykouzli i jedinečné romantické lokny? Stačí malý pramen vlasů obtočit kolem žehličky, stisknout a nechat pár okamžiků působit. Vlnitý účes je hned na světě a stačí jej už jen zpevnit lakem ve spreji.

Účesy s drdolem

Drdol je velmi trendy a využít jej můžete jak při sportu, tak na společenskou akci. Vytváří se pomocí speciální pomůcky, kterou umístíte na hlavu a vlasy kolem ní obmotáte a následně upevníte pinetkami. Pokud ale takovou pomůcky doma nemáte, bohatě si postačíte s ponožkou, které ustřihnete špičku a zamotáte tak, aby vám vznikl kroužek. Vlasy stáhnete do culíku, který provléknete vzniklým kruhem, vlasy obmotáte a zpevníte sponkami. Následně ještě přestříknete lakem nebo jemně vetřete pěnové tužidlo a je to.

Nedbalé elegance

Jednoduché účesy jsou skvělé pokud po ránu nestíháte. Navíc mohou vypadat velmi atraktivně, pokud si na nich dále záležet. Vlasy se nesnažte přesně vyčesat a zarovnat, ale naopak jen je uchopte rukou, zlehka dlaní uhlaďte a stáhněte do culíku. Ten zlehka zamotejte a konečky vlasů opět uchyťte pod gumičku vlasů nebo použijte další. Vlasy už nijak nezpevňujte, případně jen mírně uchyťte zespodu pomocí pinetek, které prostrčíte dovnitř culíku. Ležérní a snadný účes je vhodný pro všechny příležitosti, tak toho neváhejte plně využít.