Péče o vlasy během zimy


Zimní období dává zabrat nejen našemu organismu, ale i vlasům. Jejich poškození může být velmi rychle viditelné a obtížně se ho zbavuje. Snažte se proto komplikacím s vlasy předejít kvalitní péčí, kterou si vaše vlasy obzvlášť během zimního období skutečně zaslouží.

skin-snow-blonde-3213877-l

Zdroj: everystockphoto.com

Proč naše vlasy v zimě trpí

Asi to zná každá majitelka dlouhých vlasů – během zimy je často zachytí do zipu od bundy nebo kapuce, často jsou mastnější od nošení pokrývky hlavy a hlavně jim ale vůbec nesvědčí změny počasí, kdy jim i topení v domě dává docela zabrat. I zdravé vlasy jsou tak během zimy vystavovány tolika nepříznivým vlivům, které by je mohly velmi snadno poškodit. A právě proto vznikl tento článek, ve které vám prozradíme účinné tipy, jak poškození vlasů během zimního období snadno zabránit.

1) Aby vlasy nebyly zbytečně suché

Ačkoliv by se mohlo zdát, že problém vysušených vlasů je jen otázkou letního období, kdy na ně praží slunce a často tak dochází k jejich nežádanému vysoušení, ani zimní období není výjimkou. Topení se totiž na vlasech také nepříjemně podepisuje, takže bude třeba jim dopřát olej proti suchým vlasům a kondicionér. Tuto fázi rozhodně nepodceňte, protože vlasy by nemusely být čase jen suché, ale také by se začaly nepříjemně lámat. Snažte se vyhnout také vysoušení vlasů prostřednictvím fénu. Pokud používáte žehličku na vlasy, dopřejte vlasům ochranné spreje, díky kterým nebude žehlička vlasy příliš poškozovat a vysoušet.

2) Pozor na časté umývání

Vlasy se pod čepicí často mastí, a proto má většina žen tendenci umývat je častěji, než během roku. Na to však pozor, jelikož časté umývání by jim mohlo naopak uškodit a způsobit jejich ještě větší míru maštění. Zkuste vlasy umývat dvakrát až třikrát týdně a používat střídavě vlasovou masku a kondicionér. Jestliže vaše vlasy při sundávání pletené šály elektrizují, opatřete je ochranným sprejem, který tomu velmi snadno zabrání.