Péče o vlasy v létě


Naše vlasy dostávají zabrat celoročně, avšak obzvlášť letní období je pro ně velmi náročné a proto se dnes podíváme na to, jak o ně pečovat, aby slunečné dny přečkaly bez úhony. Věřte, že dostatečná péče o vaše vlasy se vám v budoucnu mnohonásobně vrátí v podobě krásných a zdravých vlasů.

Co vlasům v létě nejvíce škodí

Největším nepřítelem pro naše vlasy je bezpochyby slunce. Stejně jako chráníte pokožku svého těla ochrannými krémy, i vlasy by měli mít patřičnou péči. Nejčastěji se jedná o ochranné spreje na vlasy, které jednoduše nastříkáte na vlasy před sluněním. Vlasy bývají často také značně vysušené, takže na škodu rozhodně nebude oni olej na vlasy. Ten seženete v každé drogerii a do svých vlasů byste jej měli vmasírovat 2x týdně a to nejlépe večer, aby mohl na vlasy působit přes noc. Těm rozhodně také nedělá dobře slaná mořská voda nebo chlorovaná voda v koupalištích. Jakmile se po koupání vrátíte domů, vlasy důkladně vymyjte šamponem a naneste kondicionér.

Pozor si dejte i na šampony

Máte svůj oblíbený šampon? Pak si raději překontrolujte, zda neobsahuje silikony, které vašim vlasům rozhodně nepřinášejí nic prospěšného. K šamponu byste měli přes léto používat i vhodný kondicionér na vlasy. Jednou týdně je také dobré vlasům dopřát vlasovou masku. Pokud nechcete investovat do drahých přípravků, zakupte si kokosový olej. Ten můžete vmasírovat do vlhkých vlasů, nechat půl hodiny působit a poté důkladně opláchnout. Vaše vlasy tak získají potřebné živiny a dokonalý lesk. Pokud často používáte fén nebo žehličku na vlasy, věnujte svým vlasům péči, aby nebyly příliš vysušené. Dobrý je také dostatečný přísun vitamínu B, který má na kvalitu vlasů a jejich růst příznivý vliv. Zakoupit jej můžete v každé lékárně v podobně tablet.

Zdroj obrázku: thebeautybean.com