Připravte svůj účes na léto


Léto se nezadržitelně blíží a sním přichází čas i na kreativní a bláznivé účesy, které na letní party prostě nesmějí chybět. Kromě toho vás jistě čeká i koupání v moři a vaše vlasy budou často vystaveny slunečními svitu. Sečteno a podtrženo – dostanou vaše vlasy během léta značně zabrat. Jak se o ně starat, aby vypadaly skvěle za každých okolností?

moi-1433334

Zdroj: reeimages.com

Chraňte sebe i své vlasy

Asi je nesmyslné radit vám, že byste své vlasy neměli vystavovat slunci. Přes léto se mu zkrátka nelze vyhnout, i když se to budete sebevíc snažit. roto je dobré alespoň znát možnosti ochrany, kterou byste měli svým vlasům dopřát. Problémem číslo jednou jsou přes léto především vysušené vlasy. Rozhodně jim ale nepomůže časté umývání vlasů, které naopak škodí ještě víc. Používejte šampon bez obsahu silikonů, které k vašim vlasů bude šetrnější. Alespoň dvakrát do týdně si dopřejte vlasovou masku, kterou stačí nanést na vlasy, jemně vetřít, nechat několik minut působit a poté důkladně opláchnout. Další skvělou pomůckou jsou oleje na vlasy. Ty doporučujeme vetřít do vlasů například předtím, než půjdete spát. Opět ale není dobré je používat příliš často, stačí dvakrát týdně a nikdy ne ve stejný den, jako používáte masku na vlasy.

Jaké volit účesy

Vlasy se v létě pochopitelně potí, a proto není dobré je držet stažení v drdolu. Pokud ale například sportujete a vlasy vám volně překáží, stáhněte je do culíku. Snažte se vyhnout gelům na vlasy, lakům a tužidlům, kterými byste své vlasy zbytečně zatěžovali. Zaslouží si totiž naopak co nejšetrnější péči, která by jim navrátila lesk a patřičnou pevnost. To, jak budete o své vlasy pečovat během léta, se vám několikanásobně vrátí v průběhu celého roku.