První pomoc, když si nestíháte umýt vlasy


Člověk je někdy ve značném shodu a nemá tak moc času na tak běžné věci jako je například umytí vlasů. Samozřejmě, že je potřeba vlasy důkladně umýt, ale co dělat, když to jednoduše nestíháte a už potřebujete vyrazit do práce? Náš návod je tu pro vás.

hairbrush-1420199

Zdroj: freeimages.com

Pomozte si fénem

Pokud vaše vlasy vypadají mastně, vezměte fér a vyfoukejte jím konečky, které tak budou vypadat o něco lépe. Vlasy vyfoukejte tak, aby navíc zvětšily svůj objem, což bude vypadat velmi dobře. V podstatě jde jen o to, že mastnotu z vlasů alespoň částečně osušíte. Na stejném principu fungují i suché šampony, které můžete pochopitelně také vyzkoušet. Jejich nevýhodou je ale to, že některé druhy zanechávají ve vašich vlasech drobné žmolky, což by mohlo v některých případech vypadat tak trochu jako lupy. Vybírejte proto suchý šampon velmi důkladně a neváhejte do něj investovat.

Zvolte šikovný účes

Dalším tipem, jak zamaskovat neumyté vlasy, je jednoduše je upravit do takové podoby, aby nebylo znát, že jste se jim nevěnovaly. Ženy mohou vlasy jednoduše splést do copu nebo drdolu a po bocích účes zamaskovat a zpevnit pomocí široké čelenky do vlasů. Ofinu stačí přehodit nebo načesat na stranu a upevnit pomocí sponky. Vyhněte se ale gelům a tužidlům, které by mastnotu vlasů jen ještě o něco více zvýraznily. Pokud stále nejste spokojeni, můžete umýt jen část vlasů, která vám stihne pomocí fénu rychle uschnout. Nejčastěji je neumytí vlasů poznat právě na ofině, takže to bude ona, které bude třeba věnovat zvláštní péči. Uvedené metody ale praktikujte opravdu jen v krajním případě, kdy nestíháte umytí vlasů. Že je umýt po čase musíte, je pochopitelné, ale když se nedaří, není třeba zoufat.