Řekněte STOP vypadávání vlasů


Zůstane vám po každém česání v dlani hromadu vypadaných vlasů? Pak asi nebude něco v pořádku. Vypadávání vlasů trápí většinu naší populace a to bez rozdílu pohlaví. Příčin může být několik a většinou je lze účinně odstranit. Podívejte se společně s námi, jak na nepříjemné padání vlasů.

hand-in-hair-1512354

Zdroj: freeimages.com

Proč nám padají vlasy

Během života se člověku několikrát promění staré vlasy za nové, a proto je určité procento padavosti vlasů naprosto přirozené. Pokud však máte pocit, že vám vlasy padají víc než je obvyklé, je nejvyšší čas se zamyslet, kde může být chyba. Častou příčinou v dnešní uspěchané době může být stres. Pokud jste dlouhodobě ve stresu, pochopitelně se tento stav musí nějak podepsat na vašem zdraví a vypadávání vlasů je jedním z projevů, že něco není v pořádku. Stejně tak může být příčinou nedostatek vitamínu B, který je pro zdravé a pevné vlasy velmi důležitý. V lékárnách můžete zakoupit speciální potravinové doplňky, které jsou určené přímo pro zdravý růst vlasů a nehtů, a proto neváhejte a vyzkoušejte, zda právě tímto způsobem nemůžete vypadávání vlasů zabránit. Používat můžeme i speciální oleje na vlasy, například kopřivový, který seženete v každé drogerii či lékárně.

Když stále nic nezabírá

Bohužel ne vždy můžete s vypadáváním vlasů zatočit svépomocí. V některých případech bude třeba vyhledat odborníka, který vám poradí další postup. Pokud jste se rozhodli pro návštěvu ordinace, vyhledejte dermatologa nebo trichologa. Ten vám pomůže zjistit, jaká je příčina padání vlasů a doporučí to nejlepší řešení. U mužů často dochází k vypadávání vlasů vlivem hormonů, u žen to bývá spíš z důvodu nedostatku některých vitamínů a minerálů. V každém případě však musíte počítat i s variantou, že vypadávání vlasů nemusí mít vůbec žádnou konkrétní příčinu, ale že je to pouze otázka dědičných vlastností každého jedince.