Šediny a co o nich možná nevíte


Našli jste během česání svůj první šedivý vlas? Pak rozhodně není třeba panikařit, jelikož se jedná o důsledek biologického procesu, který je v lidském životě naprosto běžný. Z jisté části je třeba vznik šedivých vlasů přičíst dědičnosti, avšak ne vždy tomu tak musí být. Kouření a stres jsou namátkou jen jedny z mnoha důvodů, proč vaše vlasy začaly šedivět.

Zdroj: epochinspired.com

První šedivý vlas

Kdy začnou vaše vlasy šedivět z velké části neovlivníte, protože jak již bylo uvedeno, jedná se o dědičnou vlastnost. Rozhodně ale počítejte s tím, že pokud jste vášnivý kuřák, často žijete ve stresu nebo vám chybí vitamín B, budete šedivět o to dříve a rychleji. Pokud ale čekáte na nějaký zázrak v podobě návodu, jak šedinám předejít, pak vám patrně zklameme, protože žádný “lék” na šediny zkrátka neexistuje. A není k tomu ani důvod. Starší generace zkrátka počítají s šedivými vlasy a umí s nimi žít, jelikož se tento proces nevyhne nikomu. Není se prostě za co stydět a důležité je především to, jak se cítíte vy. Pokud máte pocit, že váš šedé vlasy dělají staršími a rádi byste se tohoto jevu rychle zbavili, přinášíme vám návod na to, jak to udělat a čemu se naopak vyhnout.

Jak na šedivé vlasy

Pokud vás jako první napadlo barvení vlasů, pak máte pravdu – jiný recept prostě není, než na vlasy nanést jinou barvu. Pozor však na to, že časté barvení vlasů je zbytečně vysušuje a ničí, takže odrostlé vlasy nějaký čas ošetřujte pouze speciální fixou na vlasy, nebarvěte vlasy tak často. Čemu byste se měli ale určitě vyhnout jsou různé speciální tablety na zbavení se šedivých vlasů, zabránění jejich vypadávání a podobně. Většinou se jedná jen o reklamní triky, abyste investovali zbytečně mnoho peněz do přípravku, který vám ve výsledku ale vůbec nepomůže. Na šediny žádný recept neexistuje, takže se nenechte nachytat a raději se zaměřte na to, abyste ve své stravě našli dostatek živin pro kvalitu svých vlasů.