SOS: Vyčesávám vlasy po hrstích


Padání vlasů je problémem, se kterým se mnozí z vás alespoň jednou za svůj život setkali. Co tento nepříjemný jev způsobuje a jak mu předcházet nebo mu rovnou zabránit?

 

Důvodů, proč vlasy padají, může být spousta. Je normální, že si při každodenním česání vyčešete ven pár vlasů. Ovšem normální už není, je-li vlasů celá hrst a začíná-li vaše kštice povážlivě řídnout. Potom je nejvyšší čas vyhledat odbornou pomoc.

 

Když za to mohou hormony

Velmi častou příčinou vypadávání vlasů mohou být hormonální změny. Například v období přechodu, kdy klesá hladina estrogenu, může u žen docházet k zvýšenému výskytu padání vlasů. Tady pomáhá změna jídelníčku a doplňky stravy. Podobný jev nastává někdy i po porodu, protože tehdy se hladina estrogenu v ženském těle opět dostává do normálu. Nezbytné je proto přidat do jídelníčku větší množství ryb a nezapomínat na ovoce. Především si musíte zajistit dostatek vitamínů a minerálů.

 

Souvislosti s nemocí

Padání vlasů může mít na svědomí ale také závažnější onemocnění, například štítné žlázy. Její zvýšená funkce přináší jemné, křehké padající vlasy. Při správné léčbě choroby dojde i k zastavení padání vlasů. Mezi další příčiny se počítá i prodělaná infekce spojená s vysokými teplotami. Vliv může mít i podávání některých léků, například cytostatik nebo imunosupresiv. Právě z těchto důvodů je dobré konzultovat padání vlasů s vaším ošetřujícím lékařem, který může odhalit nečekané souvislosti.

 

Najděte příčinu a odstraníte problém

Někdy ale padání způsobují i jiné příčiny, například časté nošení pokrývky hlavy, úprava vlasů do culíku, nešetrné domácí barvení, ale také stresové situace nebo příliš drastické diety. Pokud není padání vlasů příliš velké, měli byste popřemýšlet o složení své stravy. Pro kvalitní nepadající vlasy byste ve stravě neměli zapomínat na železo, selen, fosfor a zinek. Během zvýšeného padání vlasů se používá methionin, aminokyselina s obsahem síry. Pomocí jsou také ampule na vlasy s přípravky proti jejich padání. Vždy ale je třeba znát příčinu padání vlasů, aby mohla být odstraněna.

donna hair

Donna hair ( 482,- )