Sport a péče o vlasy


Pokud jste milovníky sportu a máte delší vlasy, patrně jste se již potýkali s některými z nepříjemností, které z této kombinace mohou vzniknout. Vlasy jsou po sportování plné potu, lepí se, jsou zplihlé a vůbec nevypadají zdravě, jak by správně měli, Proto si dnes řekneme, jak o vlasy pečovat, aby po sportu i během něj byly co nejvíce v kondici.

pink-fitness-1428036

Zdroj: freeimages.com

Péče o vlasy při sportování

Pokud víte, že půjdete dnes sportovat, nenanášejte na své vlasy žádné vlasové přípravky jako jsou gely, tužidla a laky. Ty by totiž vlasy slepily ještě více, takže se jim raději vyhněte. Dlouhé vlasy stáhněte do culíku a pořiďte si praktickou čelenku, která zabrání vlasům, aby vám padaly do čela. Co se týče výběru samotné gumičky, kterou můžete vlasy stáhnout do praktického culíku, nepoužívejte obyčejné gumičky, jak je znáte z kuchyně. Ty totiž vlasy často trhají a zacuchávají, což rozhodně nechcete. Vyzkoušejte tedy raději silnější gumičky z látky, které jsou v vlasům mnohem šetrnější. Kratší vlasy můžete jen lehce zachytit sponkou.

Jak pečovat o vlasy po sportu

Po náročném sportování vypadají vaše vlasy mastně, ale nebojte – snadno se lze tohoto efektu zbavit. Nejlepší je samozřejmě vlasy důkladně umýt šamponem, ale ne každý má tu možnost, obzvlášť pokud navštěvujete fitness centrum. Nejprve tedy vlasy usušte od potu pomocí fénu, pokud je jím fitness centrum vybaveno. Pokud ne, zauvažujte o koupi cestovního fénu, který je malý, ale jistě skvěle poslouží. Následně je důkladně rozčešte a dopřejte jim suchý šampon, který se stal v poslední době velmi oblíbeným pomocníkem většiny sportovců. Ten stačí na vlasy nastříkat, promnout a nechat působit. Kromě příjemné vůně tak vaše vlasy dostanou rychlou první pomoc a zase budou vypadat k světu.