Trendy účesy pro zimní období


V zimě často dostávají naše vlasy značně zabrat, ale to by vám rozhodně nemělo bránit v tom, abyste se pustili do různých kreativních účesů, které vám pomohou zpříjemnit chladné zimní dny. Jaké účesy budou v kurzu letošní zimu? Načerpejte inspiraci z našeho dnešního příspěvku.

winterhaircaretips

Zdroj: fashion.voonik.com

Účesy pro dlouhé vlasy

Všeobecně lze s dlouhými vlasy vykouzlit nepřeberné množství účesů. Bohužel jsou ale také takové vlasy mnohem náročnější na péči. Obzvlášť v zimě potřebuji pravidelné vlasové masky, kondicionéry a oleje. Zapomínat nesmíme ani na rozčesávání, které pro vás bude v zimním období trochu oříšek. Dlouhé vlasy se totiž velmi snadno zacuchají a to zejména do čepice, zipy od bundy a podobně. Často mají také tendenci elektrizovat. Proto vám přes zimu přijdou nejpraktičtější účesy, ve kterých budete mí vlasy alespoň po stranách spletené do menších copů, čímž zabráníte tomu, aby se nepříjemně cuchaly do sebe. Cop můžete ale vytvořit například i z ofiny, kterou zčešete bokem a upletete z ní cop. Ten stačí uchytit sponkou za ucho a máte praktický účes rad dva.

Účesy pro krátké vlasy

Pokud máte krátké vlasy, nebojte se, že byste byli o něco ochuzeni. I s nimi lze totiž vytvořit celou spoustu různých kreativních účesů. Hlavní zbraní pro krátké účesy je gel a pěnové tužidlo. Bohužel ty přes zimu nedoporučujeme používat, protože v kombinaci z čepicí by vaše díly tak jako tak dlouho nevydrželo. Přednost proto dejte raději ležérním účesům, kdy si vyhrajete například s tvarem pěšinky, či střihem boků a ofiny. Rozhodně se nebojte ani decentního zvýraznění barvou. Té stačí například jen trochu na pramínek vlasů a hned bude váš účes vypadat jinak. Vyhrajte si ale i s délkou, šikmými střihy či postupným sestřiháváním.