Účesové trendy 20. století (2): Když je dovoleno téměř vše


2. polovina 20. století přináší další vývoj vlasové tvorby. Kreativitu kadeřníků už nesvazují žádná přesná pravidla a předsudky. Ondulaci si dopřávají i pánové…

Hipíci propagují dlouhé hřívy

Během 60. let 20. století se do módy u dam dostávají hlavně bohaté a mohutné vlasové kreace. Ženy zvětšený objem své hřívy dosahují i použitím příčesků a tupírování. Technika založená na tupém střihu velmi zjednodušuje úpravu vlasů. Jednoduše vlasy umyjete, usušíte a můžete se vydat ven, odpadá složité foukání a další procedury. Pánové se zase zhlédnou v pěšince sčesané k jedné straně. A hippies, nové svobodomyslné hnutí, pro změnu propaguje dlouhé vlasy rozpuštěné a nechávané vlát přirozeným způsobem, a to jak u žen, tak i mužů.

 

Rozevláté hřívy a punkové barvy

Ničím nezkrocené hřívy se stávají symbolem volného a zároveň divokého životního stylu 70. let. Začínají si v nich libovat rockové hvězdy. Ženy s oblibou nosí trvalou ovšem usušenou volně. Muži objeví kouzlo vlasů přesahujících přes uši, kotletů a knírů. Pankáči zase vzbuzují pozornost veřejnosti se svými pestrobarevnými a silně natuženými číry.

 

Trvalá i pro chlapy

V 80. letech kadeřníci a jejich zákazníci objevují krásu krátkých sestřihů. Oblibu si získává podholený sestřih u žen. Na temeni zůstávají vlasy delší a dají se různě upravovat podle nálady. Muži si dopřávají v horní části kratší sestřihy, na temeni si nechávají odrůst delší vlasy. Letí gelování a lakování vlasů a trvalé ondulace a odbarvování se už nebojí ani muži.

 

Přírodní lesk a asymetrie

Praktické sestřihy, nejlépe takové, které lze různými detaily změnit a oživit, se stávají ideální vlasovou kreací 90. let. Velmi krátké vlasy se stávají moderním trendem, oblíbený je střih tzv. podle hrnce. U pánů se ujmou superkrátké střihy. Přelom století a zároveň také tisíciletí podporuje u něžnějšího pohlaví dlouhé vlasy, ovšem dokonale zdravé a lesklé a v přírodních barevných tónech. Pánské vlasy vypadají nejlépe krátké, často různě asymetrické a tvarované pomocí vosků.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8Y6zLbavwSI[/youtube]