Účesy a roční období


V každém ročním období se o vlasy musí člověk starat trochu jinak. V zimě mohou být polámané, v létě naopak vysušené. Některé počasí účesy kazí, jiné je blahodárné.

Zcela jednoduchou úvahou dojdeme k tomu, že vlasům více prospívá letní období než to zimní. Nejen že na kvalitu vlasů působí také naše psychika a tu v létě máme lepší než v zimě, ale také na ně blahodárně působí sluneční svit. V létě kladně působí větší přísun minerálů a stopových prvků, které přijímáme z ovoce a zeleniny. Zdraví a kvalita našich vlasů je vyšší a také se více lesknou. V letních měsících nám také tolik nevypadávají a nelámou se. Možná to ihned nezpozorujeme, ale vědci tuto změnu prokázali. Po zimě jsou poškozené vlasy výrazně citlivější na UV záření bez ohledu na to, zda nosíme kudrliny, rovné, blond, hnědé nebo zrzavé. U poškozených vlasů může dojít k dalšímu narušení mnohem rychleji, než u zdravých. Proto není od věci po zimním období navštívit kadeřníka a nechat si provést regenerační masku nebo kůru. Přírodní kůry napomáhají jejich regeneraci, zvyšují kvalitu a lesk. Nejlépe si své vlasy ochráníte před UV zářením používáním nejrůznějších pokrývek hlavy. Vhodné jsou také ochranné laky na vlasy, pěnová tužidla nebo gely s UV filtrem.

Vlasy v zimním období

Vlasy v zimě vypadávají více než v létě a to vlivem střídajících se teplot. V zimním období často přecházíme z chladu do tepla a naopak a také chráníme svoji hlavu čepicí. Bohužel proto se nám častěji mastí a tvoří lupy, které působí nevábně. Odborníci doporučují v zimních měsících jíst více vitamínů.

donna hair

Donna hair ( 482,- )

Důležitá je správná volba šamponu a regeneračních přípravků podle typu vašich vlasů a také pokožky hlavy. Nejlépe uděláme, když se poradíme se svou kadeřnicí, jaký přípravek je pro nás nejlepší. Častější mytí kvalitě nesvědčí, ale v  měsících, kdy se vlasy více mastí, je důležité. Obzvlášť poškozující je fénování krátce před tím než vyjdeme z domu ven do zimy. V zimě jsme větší část dne v přetopených místnostech a naše vlasy jsou přesušené, rozlétané, elektrizují a snadněji se lámou. Učesat držící účes je v některé dny nadlidský úkol.

Vyšší pracovní nasazení, zvýšený stres a snížená imunita ovlivňují kvalitu vlasů zevnitř ať je léto nebo zima. Dbejte na odpočinek a relaxaci. Pokud již na svých vlasech zpozorujete, že něco v nepořádku, navštivte svého kadeřníka a poraďte se s ním, co dělat. Čím dříve tento krok podniknete, tím lépe a Vaše vlasy budou opět krásné, kvalitní a lesklé.