Zkroťte své vlnité vlasy


Zatímco majitelky rovných vlasů je často natáčejí pomocí kulmy, aby vytvořily dokonalé lokny, ty, které je už mají, naopak touží po vlasech rovných. Většinou je to ale marný boj s větrnými mlýny. I když po ránu vlasy upravíte tak, aby byly hladké, během dne mají opět tendenci se vlnit a vaše dílo tak přijde velmi rychle vniveč. My vám ale dnes poradíme, jak zkrotit vlnité vlasy tak, aby vám rovný účes vydržet po celý den.

0728-01_wavy-hair-style-fall-beauty-patrick-demarchelier_li

Zdroj: glamour.com

S žehličkou a fénem opatrně

Asi nejsnadnější řešení, které se samo přímo nabízí, je použití žehličky na vlasy. Ta během několika krátkých okamžiků dokáže vlasy perfektně uhladit a vy tak získáte skvělý pocit z dobře odvedené práce. Bohužel ale žehličky mají tendenci vlasy nepříjemně vysoušet. Pokud tedy nemůžete bez použití žehličky vyrazit z domu, snažte se ji používat je občas a vždy na vlasy použít výživný olej, který vysoušení zabrání. Podobně je na tom i manipulace s fénem. Pokud vyfoukáte vlhké vlasy přes kulatý kartáč, získáte sice hladké vlasy, ale opět na úkor jejich kvality. Zkrátka a dobře žehlička ani fén by se neměli používat příliš často.

Jak tedy na vlnité vlasy

Zpočátku byste měli vyzkoušet, který z dostupných produktů na vlasy vám bude nejvíce vyhovovat. Skvělé ohlasy jsou na takzvané vyhlazovací šampony, které dokáží udržet vaše vlnky zkrocené i několik dní. Pokud je zkombinujete s lakem na vlasy, aby účes skutečně držel, budete mít vyhráno. Populární je v poslední době i aplikace keratinu na vlasy. Ten se zažehlí do vašich pramínků a pomůže jim udržet je rovné a bez vlnek. Keratin vlasy v této podobě uchová i po několik týdnů, takže rozhodně stojí za vyzkoušení. Ani ten však není bez chyby a stejně jako u fénu a žehličky platí – všeho s mírou.