Změna na krátké vlasy


Proměny účesů mohou být každým rokem smyslnější a odvážnější. My však razíme heslo, že pokud se vám aktuální nabídka módních vlasových výstřelků nezamlouvá, držte se při zemi. Pokud vám dochází inspirace a pozvolna z vás vyprchávají poslední záchvěvy originálních nápadů, zkuste popřemýšlet o radikální změně celé povahy účesu. Krátké účesy pro rok 2013 přinášejí velké množství zajímavých nápadů, ovšem ze všeho nejdříve je dobré si ujasnit, komu nejvíce sluší.

Variace krátkých účesů vybíráme podle tvaru obličeje. Určitě si jej nevybírejte jen z toho důvodu, že se vám zalíbil na obrázku, nebo se v něm ukázala vaše přítelkyně a moc jí to slušelo. Tímto postupem se dostanete do pěkně svízelné situace. Raději se na sebe podívejte a zařaďte se do jedné z kategorií.

Oválný obličej

Tento charakteristický typ tváře má takřka neomezený výběr. Nebojte se experimentovat a hledat neustále nové inovace. Délku vlasů můžete mít od lícních kostí až po bradu.

Kulatý obličej

Pokud máte kulatý až baculatý obličej, buďte při sestříhávání velmi opatrné. Špatně zvolený typ účesu by mohl napáchat mnoho škod. Naopak vhodně zvolený váš obličej příjemně zúží. Určitě se zaměřte na ofinu, pramínky v obličeji nebo vlasy sestřihem vyzvednuté do výšky. Za žádných okolností nepřistupujte na účesy s pěšinkou uprostřed hlavy.

Hranatý obličej

Pro hranatý obličej působící tvrdým dojmem doporučujeme stupňovité sestřihy. Váš obličej potřebuje zjemnit a to co možná nejvíce. Rovněž se zaměřte na asymetrické účesy nebo na zvlněné vlasy, které dodají vašemu obličeji pořádný šmrnc.

Srdíčkový obličej

Obličej s výraznějším čelem a užší bradou podpoří delší sestřih. Určitě si ponechte přední prameny až pod bradu. Vhodným sestřihem je i rozcuch, který zakryje nedostatky se souměrností.

Doporučujeme – se zkracováním opatrně. Jděte na to postupně a sami si rozhodněte, za jakou hranici nepřekročíte. Zvláště pak, pokud zkracujete z bohaté hřívy. Péče o krátké vlasy je o mnoho jednodušší, tedy za předpokladu, že nemáte složitý účes. U takového sestřihu je nutnost pravidelné docházky ke kadeřnici. Podle časových dispozic si vyberte i typ účesu. Na některé je zapotřebí času více a na některé méně. Nezáleží na tom, jestli jdete po stopách vedoucí do oblasti trendy účesy 2012 nebo 2013 či dokonce Retro stylu, hlavně se musíte cítit skvěle.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4AAQAHzIfvk[/youtube]